Aktywni bez barier- integracje wokół sportu. Razem dla Kacpra Waldy


 Kacper Walda to podopieczny Stowarzyszenia dla Ciebie, który uległ ciężkiemu wypadkowi. Po ośmiu miesiącach w klinice “Budzik” wybudził się ze śpiączki i dziś wraca do zdrowia – mówił Hubert Łaganowski. W trakcie imprezy przeprowadzono zbiórkę, której celem było pozyskanie funduszy na organizację zajęć rehabilitacyjno-terapeutycznych dla Kacpra. Wszyscy darczyńcy wzięli udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Łącznie na imprezie na leczenie Kacpra zebrano 8983,77 zł.

W Szkole Podstawowej w Pobiedziskach 10 lutego odbyła się druga edycja imprezy integracyjnej pod nazwą „Aktywni bez barier” – integracje wokół sportu. Ma ona krzewić sport, jedność i tolerancję – mówi Hubert Łaganowski, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Aktywności Lokalnej Dla Ciebie, organizatora wydarzenia, które jak zwykle przygotowało moc atrakcji.

Na spotkaniu pojawili się także fantastyczni goście, z Aleksandrem Dobą na czele, który trzykrotnie pokonał kajakiem Atlantyk. Była z nami Teresa Zarzeczańska-Różańska, która jako 4 kobieta na świecie przepłynęła kanał La Manche. Nie brakowało również sportowców z niepełnosprawnościami Jakuba Tokarza mistrza olimpijskiego w parakajakarstwie z Rio de Janeiro z 2016r. Krzysztofa Paterki – wielokrotnego mistrza kraju w pływaniu, Mirka Chudego – szermierza – reprezentanta kraju, z którymi wywiady przeprowadzał znany dziennikarz Radia Poznań, Krzysztof Ratajczak.

Był też pokaz wielokrotnych mistrzów Polski i medalistów mistrzostw świata w tańcu na wózkach, Joanny Redy i Pawła Karpińskiego, pokaz koszykówki na wózkach w wykonaniu drużyny KKS Mustang Konin i IKS 2017 Poznań, zabawy z Pobiedziskim Klubem Tenisowym czy też fitness na siedząco, który zaprezentował Sebastian Mankiewicz, pierwszy w Polsce licencjonowany trener na wózku inwalidzkim.

Nie zabrakło też zabaw i konkurencji sprawnościowych dla całych rodzin. Wszyscy chętni mogli też wziąć udział w warsztatach z jogi lub pierwszej pomocy. Dla najmłodszych animatorzy przygotowali malowanie buziek i mnóstwo balonów. Było również Koło Fortuny i różnego rodzaju stoiska, na których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jak zwykle podczas tego typu spotkań nie mogło zabraknąć słodkich, i nie tylko, pyszności.

Patronat honorowy nad imprezą „Aktywni bez barier” objął starosta poznański Jan Grabkowski. – Od wielu lat wspieramy tego typu inicjatywy. Osoby tutaj obecne pokazują, że będąc niepełnosprawnym można być sprawnym człowiekiem – stwierdził Piotr Zalewski, członek Zarządu Powiatu w Poznaniu. Spotkanie w Pobiedziskach było też wsparciem dla Kacpra Waldy.

Dziękujemy wszystkim wspaniałym gościom za wsparcie powrotu do zdrowia Kacpra Waldy.

foto.A Bartkowiak