WTZ


Powołanie Warsztatów Terapii Zajęciowej to był cel, o którym marzyliśmy jako Stowarzyszenie od lat.

Wiele kroków jakie podejmowaliśmy nie przynosiło efektów.
Odważna decyzja podjęta przez Walne Zebranie Członków w 2013 roku i konsekwentne działania Zarządu sprawiły, że mimo braku gminnego lokalu doprowadziliśmy do powołania WTZ w Pobiedziskach.
Adaptowaliśmy dzięki wielu darczyńcom, sponsorom oraz pomocy logistycznej władz gminy Pobiedziska i Powiatu Poznańskiego i olbrzymiemu zaangażowaniu członków Stowarzyszenia 300 metrowy pawilon na ul. Mieszka I w Pobiedziskach. 15 grudnia zaczęły są pracę dla dobra podopiecznych WTZ w Pobiedziskach.
Darczyńcy wspomogli nas ofiarowanymi pieniędzmi, materiałami budowlanymi, pracą.
Dzięki życzliwości dziesiątek osób w trzy miesiące zmieniliśmy opustoszały pawilon w obiekt, jak ufamy, który będzie służył uczestnikom WTZ i celom statutowym Stowarzyszenia.
Utrzymanie przez Stowarzyszenie 300 metrowego lokalu to wyzwanie olbrzymie tym bardziej, że przez przeszło 20 lat istnienia Stowarzyszenia nie ponosiliśmy kosztów najmu i wykorzystywanych mediów.
Ufamy, że dalsza życzliwość darczyńców, sponsorów, władz Gminy i Powiatu sprawią, że poradzimy sobie i będziemy w nowych, niepomiernie lepszych warunkach pracować jak najlepiej dla dobra lokalnej wspólnoty, której częścią wymagająca specjalnej troski są niepełnosprawni.