Festyn – Pobiedziska pomagają Harnasiowi


Pobiedziska od kilku tygodni pełne są nadziei na powrót do zdrowia Harnasia, którego życie od końca czerwca wywróciło się do góry nogami.

Pełen radości życia i pozytywnej energii, młody jeszcze mężczyzna usłyszał wtedy z ust lekarzy trudne do zrozumienia słowa – rak mózgu, glejak. I choć dla każdego, a dla niego szczególnie druzgocąco to brzmiało, to nie poddał się. Nie poddała się jego rodzina, przyjaciele, znajomi i mieszkańcy gminy Pobiedziska. W miniony weekend zorganizowane zostały specjalne wydarzenia, których wymierny, finansowy efekt ma wspomóc walkę z chorobą. Chorobą, którą Harnaś – Krzysztof Seidlitz, 42 letni szczęśliwy ojciec i mąż dzięki pomocy wielu osób z całą pewnością pokona.

Każda choroba to nieszczęście, walka, nadzieja i… niestety potrzeba finansowego wsparcia. Nie inaczej jest w przypadku Krzysztofa, który na walkę z glejakiem przy pomocy specjalistycznych leków potrzebuje znacznych środków finansowych. Każda pomoc dla niego, w jego walce jest na wagę złota i bezcenna. Uruchomiona została specjalna strona, na której kupując przedmioty ofiarowane przez darczyńców zebrane środki finansowe trafiają na konto Stowarzyszenia „Patent”. To ono zajmuje się również zbieraniem darowizn dla Krzysztofa. Całość publicznej zbiórki pieniędzy włącznie z oficjalną rejestracją w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji ( 2016/3180/OR ) wzięło na siebie Stowarzyszenie „Dla Ciebie”. Stowarzyszenie wspólnie z Ośrodkiem Sportu i rekreacji było organizatorem „II Rodzinnego Festynu Rekreacyjnego dla Harnasia”. Ogromnego wsparcia w organizacji udzieliła rodzina, przyjaciele, sąsiedzi Harnasia z Armii Poznań, instytucje oraz sponsorzy.
Sobota 17 września była kolejną okazją, by podczas zabawy i rekreacji przyłączyć się do akcji pomocy. Tego dnia zorganizowany został „Spływ kajakowy dla Harnasia”. Organizatorzy zapewnili kajaki i poczęstunek na trasie. A trasa wiodła przez malownicze zakątki gminy Pobiedziska i znajdującego się tutaj szlaku kajakowego. Kajakowym szlakiem w geście pomocy dla Krzysztofa pływało w sobotę prawie 60 osób.
Po emocjach kajakowej zabawy następnego dnia ( 18 września ) zorganizowany został Rodzinny Festyn Rekreacyjny dla Harnasia. Plac zabaw przy ul. Różanej zamienił się od godziny 13:00 w miejsce, w którym podczas festynu z bogatym programem przygotowanych atrakcji można było wspomóc zbiórkę pieniędzy dla Harnasia. Na festynie były m.in.: gry i zabawy dla dzieci i rodzin z nagrodami, malowanie twarzy, zabawa z Zumba Team Asia, Akademia Reissa, pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej, dmuchane zamki dla dzieci, wielkie mydlane bańki. To tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowali organizatorzy.

Podczas festynu wolontariuszom z pobiedziskiego Stowarzyszenia „Dla Ciebie”dzięki ogromnej hojności wszystkich, którzy odwiedzili festyn udało się zebrać: 10 782,81 zł

Foto: Marcin Wojcieszak, Andromeda Flisiak, Sara Kęsicka, Sławomir Pawlak