Kultury Świata Piknik Majowy


 

11 raz spotkaliśmy się na pikniku integracyjnym Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Aktywności Lokalnej DLA CIEBIE z Pobiedzisk. Moc jedności i dobre serca pobiedziszczan znów pokazały swą siłę.

W sobotnie słoneczne popołudnie 10 maja na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji i Przedszkola Wesołe Skrzaty w Pobiedziskach odbyła się 11 edycja Pikniku integracyjnego Stowarzyszenia DLA CIEBIE. W tej Jubileuszowej edycji z okazji 25 lecia Stowarzyszenia odbyliśmy podróż z kulturą przez świat. Byli z nami Indianie z Indiańskiej Wioski w Łopuchówku, Kowboje z Kowbojskiego Miasteczka w Luboniu , Hindusi i Słowianie z Grodu Pobiedziska, lokalnej dziedzictwo kulturowe prezentowała grupa ze Stowarzyszenia Kasztelanii Ostrowskiej historycznej krainy rozciągającej się również wokół Pobiedzisk. Zabawę dla całych rodzin zapewniali liczni animatorzy, był dmuchany zamek, malowanie twarzy, giga bańki i wiele wspaniałych atrakcji.

Gościem specjalnym wydarzenia był znany zawodnik KSW Roman Szymański. Sportowiec opowiedział o swej karierze i treningach i uprawianej dyscyplinie. Instruował dzieci na wspólnej rozgrzewce i z radością rozmawiał z gośćmi Pikniku.

Zmęczeni zabawą i spragnieni mogli posilić się ciastem upieczonym przez rodziców podopiecznych i raz przedszkolaków z Przedszkola Wesołe Skrzaty, kiełbaską z grilla.

Całkowity dochód z imprezy w kwocie 8928,45 zł i 2 euro przyczyni się do organizacji 2 turnusów półkolonii rehabilitacyjno –  terapeutycznych dla grupy ok 60 podopiecznych Stowarzyszenia.

Dobre Pobiedziska To MY! Jestem dumny z mieszkańców Pobiedzisk, iż znów stworzyliśmy niepowtarzalny klimat jedności i zaangażowania dla dobra innych. Dla takich chwil warto to wszystko robić. Do zobaczenia za rok…

Galeria zdjęć https://www.facebook.com/pg/stowpobiedziska/photos/?tab=album&album_id=2172146062853889 oraz https://www.facebook.com/pg/stowpobiedziska/photos/?tab=album&album_id=2173875646014264

Z pozdrowieniami

Hubert Łaganowski

organizator 1 L