Piknik Rodzinny!


13 maja już po raz piąty zorganizowaliśmy Piknik Rodzinny, z którego dochód przekazany zostanie na cele statutowe naszego Stowarzyszenia. W tym roku odbył się on pod hasłem „Żołnierskie Manewry”.

Tradycyjnie było wiele  atrakcji dla najmłodszych, takich jak: dmuchane zamki, malowanie twarzy,  jazda na kucyku i koło fortuny z przeróżnymi fantami, które cieszyły zarówno dużych jak i małych. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje prowadzone  przez prawdziwych żołnierzy i pilotów 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny. Można było zobaczyć wyposażenie pilota F16: hełmy, maski, ubiory przeciwciążeniowe  czy też spadochrony.  Można było spróbować swoich sił w strzelaniu zarówno z broni współczesnej (wiatrówka), jak i dawnej (kusza). Odbyły się pokazy walk średniowiecznych Wojów ze Stowarzyszenia Dębowa Tarcza. Znalazło się również coś dla miłośników zumby w żołnierskim klimacie. Ponadto pojawiła się wojskowa grochówka, kiełbasa z ogniska, domowe wypieki i wiele innych atrakcji.

Podczas tegorocznego pikniku odbył się II Bieg Charytatywny Dla Ciebie nad jeziorem Dobre organizowany przez Pobiedziska Running Team. Dystans 10 kilometrów pokonali  zarówno biegacze, jak i miłośnicy Nordic Walking. Osobną konkurencją był Nordic Walking dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej, który odbył się na dystansie 2 kilometrów.

Szczególnym celem pikniku była integracja osób niepełnosprawnych z terenu powiatu poznańskiego. Wspólna zabawa miała przełamać stereotypy związane z postrzeganiem osób niepełnosprawnych. Uzmysłowienie ludziom, że niepełnosprawność nie jest  barierą nie do pokonania i możemy się wspólnie dobrze bawić i nawzajem od siebie uczyć.

Zapraszamy do krótkiej relacji z tego wydarzenia:

http://telewizjastk.pl/6730,zolnierskie-manewry-dla-ciebie